Zajęcia logopedyczne

Kamyk Zielony

dziecko w trakcie zajęć z logopedąDzieci stopniowo uczą się mowy i komunikowania swoich potrzeb. Nie można więc oczekiwać, że maluch od razu będzie potrafił składać rozbudowane zdania i prawidłowo  wymawiać wszystkie wyrazy. Czujność rodziców powinna wzbudzić sytuacja, w której mimo  rozwoju pociechy, w dalszym ciągu można zauważyć problemy z prawidłową komunikacją.

W naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia logopedyczne, podczas których specjalista zdiagnozuje podłoże nieprawidłowego rozwoju mowy i wdroży odpowiednią terapię zajęciową. Ćwiczenia dostosowywane są do indywidualnej sytuacji dziecka i skupiają się na wyeliminowaniu konkretnych problemów.

Zajęcia logopedyczne – cel zajęć

Wady wymowy i trudności w komunikowaniu się wymagają skorygowania, aby wypracować u dziecka prawidłowe umiejętności. Wcześnie wdrożona terapia może przynieść szybkie efekty i wyeliminować także inne problemy werbalne. Zajęcia logopedyczne prowadzone są w formie zabaw, dzięki czemu są interesujące i pozwalają się skupić maluchowi na wykonaniu ćwiczenia. Nasi terapeuci w swojej pracy stosują specjalnie opracowane programy zajęć, które są w stanie skutecznie wyeliminować nawet trudne wady wymowy.

Zajęcia logopedyczne – Warszawa

Nasze przedszkole jest nowocześnie wyposażoną placówką, w której do dyspozycji terapeutów są specjalne materiały dydaktyczne. Zajęcia logopedyczne odbywają się więc nie tylko w formie tradycyjnej nauki prawidłowej wymowy, ale mają także elementy wymuszające pracę manualną. Do ćwiczeń wykorzystywane są zabawki sensoryczne i tablice interaktywne, dzięki czemu dziecko znacznie chętniej angażuje się w terapię. Program zajęć logopedycznych skupia się na:

  • korekcji ułożenia języka,
  • nauce prawidłowego oddychania podczas rozmowy,
  • rozwijaniu słuchu,
  • stymulowaniu narządów mowy,
  • usprawnianiu umiejętności czytania, pisania i komunikowania się,
  • wyeliminowaniu wad wymowy.

Zajęcia logopedyczne prowadzone są w naszej placówce, która mieści się w Warszawie. Przedszkole znajduje się na terenie dzielnicy Białołęka. Zapraszamy do kontaktu.