Terapia ręki

Kamyk Zielony

terapia rękiOd najmłodszych lat dzieci nabywają umiejętności, które będą wykorzystywane w całym życiu. Do jednych z najważniejszych należy sprawne posługiwanie się ręką, której prawidłowa motoryka odgrywa ogromną rolę w codziennym funkcjonowaniu. Ważne jest więc, aby od początku korygować dysfunkcje narządu i ćwiczyć jego sprawność, wdrażając odpowiednie formy aktywności zajęciowych.

Prowadzona u nas terapia ręki to opracowany przez specjalistów system zabiegów i ćwiczeń, dzięki którym można skutecznie rozwinąć zdolności manualne dziecka. Plan zajęć jest dobierany pod indywidualny przypadek malucha i skupia się na wyeliminowaniu problemów z motoryką małą.

Terapia ręki – cele i efekty zajęć

Nieprawidłowy rozwój umiejętności ruchowych może być wynikiem zaburzeń lub niedostatecznym wyćwiczeniem mięśni. Terapia ręki ma na celu pobudzenie obręczy barkowej, stawów, zlikwidowanie napięcia w kończynach górnych. Ćwiczenia skupiają się również na stymulacji czucia powierzchniowego i głębokiego, dzięki czemu dziecko jest w stanie precyzyjnie chwytać przedmioty. Zajęcia prowadzone w ramach terapii ręki koncentrują się wokół poprawy siły mięśni, zdolności manipulacyjnych oraz umiejętności skupienia się na wykonywaniu precyzyjnych czynności.

Terapia ręki – Warszawa

W naszym przedszkolu organizowane są zajęcia terapeutyczne prowadzone przez wykwalifikowanych rehabilitantów. Program zajęć opracowywany jest dla każdego dziecka indywidualnie i jest poprzedzony dokładną diagnostyką. Terapia ręki przeznaczona jest w szczególności dla maluchów, które:

  • mają trudności z utrzymaniem przedmiotów,
  • nie radzą sobie w samodzielnych czynnościach, wymagających użycia rąk np. ubieranie się czy mycie zębów,
  • nie potrafią zrealizować prostych prac manualnych, takich jak malowanie czy wyklejanie,
  • nie nadążają za grupą, zadania manualne wykonują za wolno i niedbale,
  • mają problemy z utrzymaniem przedmiotów oraz skoncentrowaniem się nad wykonywaną czynnością.

Terapia ręki prowadzona jest w naszym przedszkolu terapeutycznym, które znajduje się w Warszawie, na terenie dzielnicy Białołęka. Zapraszamy do umówienia się na konsultacje. Zajmujemy się również integracją sensoryczną.