Sensoplastyka

Kamyk Zielony

sensoplastykaSensoplastyka to zajęcia o charakterze grupowym, których zadaniem jest wspieranie prawidłowego rozwoju dziecka poprzez działania z zakresu poznawania świata zmysłami. Podczas zajęć z sensoplastyki terapia przeplata się z zabawą, w której dzieci wykorzystują węch, wzrok, dotyk, słuch i smak. Wszystko po to, żeby zwiększyć ich świadomość ciała i przestrzeni oraz motorykę małą i duża.

Jak prowadzimy zajęcia z sensoplastyki?

Podczas zajęć korzystamy wyłącznie z naturalnych produktów, takich jak mąki, kasze, owoce, warzywa, barwniki spożywcze, makarony i wiele innych. Produkty te wykorzystujemy jako narzędzia do poznawania świata i świetnej zabawy. W trakcie zajęć dzieci doświadczają różnych faktur, uczą się, samodzielnie tworzą kolorowe masy i ciecze, mają również szansę poznać nowe smaki i przekonać się o tym, że to co nowe, wcale nie musi być straszne.

Zajęcia z sensoplastyki są prowadzone przez doświadczonego terapeutę, który zachęca dzieci do określonych aktywności, jednocześnie dbając o ich bezpieczeństwo i komfort psychiczny.

Zajęcia z sensoplastyki Białołęka

Zajęcia z sensoplastyki prowadzimy w siedzibie naszego przedszkola terapeutycznego dla dzieci z autyzmem Kamyk Zielony, w warszawskiej dzielnicy Białołęka. Uczestniczą w nich podopieczni naszego przedszkola, którzy poprzez niestandardową formę zabawy połączonej z terapią poszerzają swoją wiedzę i dotychczasowe doświadczenia, jednocześnie sięgając po smaki, kolory i zapachy, które nie zawsze tolerują w swojej codziennej diecie. Obok stymulowania motoryki małej i dużej oraz integracji sensorycznej,  sensoplastyka wpływa więc również na pozytywny stosunek dzieci do jedzenia.